تماس با ما

تماس با نینیکالا 

خدمات مشتریان نینیکالا آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه های پیگیری سفارشات، شکایات، درخواست برگشت یا تغییر سفارش، مشاوره تخصصی در حوزه خرید سیسمونی و لوازم مورد نیاز مادران و کودکان یا هرگونه انتقادات و پیشنهادات مورد سوال مشتریان ارزشمند خود می باشد.

با ما  در تماس باشید، ما با شما و درکنار شما هستیم ...

✔ تلفن تماس  :     22970472-021  

✔ ایمیل :  info@ninikala.com    


رسیدگی به انتقادها

مشتری گرامی، اگر انتقاد یا شکایتی از نینیکالا دارید برای دریافت پاسخ سریع‌تر، لطفا به آدرس info@ninikala.com ایمیل ارسال کنید.


روزهایی که به دلیل تعطیلی نینیکالا  سرویس‌دهی و خدمات خود را صرفا با هماهنگی انجام می دهد مطابق با روزهای تعطیل رسمی در تقویم می باشد.

 

ساعات  کاری

پاسخگویی تلفن ها شنبه تا پنج شنبه 9 الی 20

" توجه داشته باشید که سامانه پیامکی  9810008727+  و  9820003908+  شماره‌هایی است که نینیکالا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان نینیکالا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام نینیکالا است  و در صورت دریافت پیامک متفاوت جهت پیگیری قانونی آن را به info@ninikala.com اطلاع دهید.

همچنین 9810008727+و 9820003908+  سامانه های ارسال پیامک است که ثبت نام و رمز عبور کاربران و  وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه نینیکالا را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق این شماره وجود ندارد.


دفتر مرکزی:

استان تهران - شهر تهران - پاسداران- خیابان ساقدوش- نبش بوستان هفتم شرقی- پلاک 7

 

 

مرکز امور مشتریان:

لطفاً برای بازگرداندن کالا و ارسال آن به خدمات پس از فروش نینیکالا بعد از هماهنگی های لازم از طریق پست، تنها از آدرس زیر استفاده کنید:

صندوق پستی :  

ایمیل سازمانی  نی نی کالا : info@ninikala.com 

 

 

مشتری گرامی برای پیگیری یا سوال درباره همکاری با ما و یا پیگیری سفارشات بهتر است از فرم زیر استفاده کنید.

 

لطفاً در صورت امکان اطلاعات را به فارسی وارد نمایید.

انتقاد یا شکایت
پیگیری سفارش
خدمات پس از فروش
تامین کنندگان یا پیشنهاد تامین کالا
مدیریت